Darbo apranga – tai svarbi darbo dalis, kuri mums suteikia komforto ir saugumo dirbant vienus ar kitus darbus. Atsižvelgiant į darbo specifiką, darbo rūbus galime rinktis iš labai didelio asortimento. Tereikia žinoti kokių būtent darbo rūbų reikia vienoje ar kitoje darbo srityje. Darbo rūbai yra reikalingi ir būtini praktiškai visos darbo srityse, nuo darbo ofisuose, verslo susitikimuose iki darbo gamyklose, sandėliuose, statybose ir t.t.
Dažniausiai darbiniai rūbai mus apsaugo nuo purvo, tam tikrų teršalų ar darbo aplinkoje galimų pavojų. Taip pat darbo drabužiai jus reprezentuoja kaip įmonės darbuotoją, todėl drabužiai visada turi būti švarūs ir tvarkingi, ko pasėkoje sudarysite teigiamą pirmą įspūdį jus sutikusiems žmonėms.Patarimai renkantis tinkama apranga

Visų pirma prieš perkant darbo apranga reikia pagalvoti apie kelis aspektus, kurie yra svarbūs renkantis rūbus, tai yra kokioje darbo aplinkoje dirbate, kokie yra saugumo reikalavimai, gal būt darbe yra reikalaujama tam tikra rūbų spalva, pasirenkamas tinkamas rūbų dydis, taip pat svarbu ir tai, ar yra reikalingi logotipai ant darbo rūbų:

Darbo aplinka – pirmiausią reikia įsivertinti kokioje darbo aplinkoje bus praleidžiama daugiausiai laiko, ar tai yra laukas, patalpos, keliai ar statybų sektorius.

  • Jeigu yra dirbama lauke tai darbo rūbai turėtų būti kvėpuojantys, tačiau neperpučiami ir nepralaidūs vandeniui, todėl bus galima dirbti esant drėgnam orui. Kalbant apie šaltąjį sezoną darbo rūbus reikėtų rinktis pagal oro temperatūrą. Dažniausiai tokie rūbai būna su pašiltinimais, fleece audiniu, kuris yra minkštas ir šiltas, kad nebūtų šalta.
  • Jeigu yra dirbama patalpose tai šioms darbo sąlygoms reikėtų rinktis lengvus, kvėpuojančius rūbus, kurie neapsunkina darbuotojo, nevaržo judesių ir neleidžia sukaisti darbo metu.
  • Jeigu yra dirbama keliuose tai šioms darbo sąlygoms yra taikomi griežti reikalavimai, dirbant keliuose yra būtina dėvėti ryškių spalvų, šviesą atspindinčius darbo rūbus. Dažniausiai tai būna ryški geltona arba ryški oranžinė spalva. Taip pat reikia nepamiršti, kad būtina dėvėti šviesą atspindinčias detales, jos gali būti jau prisiūtos prie darbo rūbų, arba galima dėvėti atskirai. 
  • Jeigu yra dirbama statybų sektoriuje tai rekomenduojama dėvėti tokius darbo rūbus, kurie yra lengvai prižiūrimi ir skalbiami, kurie nereikalauja didelių pastangų juos prižiūrint.Dirbant šioje srityje darbo rūbai turi būti patvarūs, greitai neplyšti, nesusidėvėti ir suteikti visokeriopą apsaugą nuo darbe naudojamų medžiagų ar tam tikrų prietaisų.

Saugumo reikalavimai – renkantis darbo rūbus reikia atkreipti dėmesį į darbo saugumo reikalavimus. Jeigu dirbate darbą, kuriame nėra tam tikrų prietaisų, kurie galėtų sužeisti ar kitaip paveikti sveikatą, tai galima rinktis ir tokius rūbus, kurie neturi jokių specialių apsaugų. Tačiau dirbant pavyzdžiui suvirintoju, reikia rinktis ugniai ir karščiui atsparius rūbus ir batus, tokie rūbai apsaugo nuo žiežirbų ir jų sukeliamų nudegimų. Dirbant drėgnoje aplinkoje vėl gi reikia rinktis tokius rūbus, kurie yra atsparūs vandeniui, kad dirbant visą dieną drėgmė nesuteiktų diskomforto.

Tam tikra rūbų spalva – yra tokių darbų, kuriuose yra privaloma dėvėti vienokios ar kitokios spalvos rūbus. Kaip pavyzdys yra kelininkai, kurie  dirbant kelyje  turi būti ryškūs ir gerai matomi, tokiu atveju reikia rinktis ryškiai oranžinę ar geltoną spalvą. Kai kuriuose biuruose ar gamyklose vyrauja viena pagrindinė spalva, kuri reprezentuoja įmonę, tokiu atveju galima rinktis tos spalvos polo marškinėlius ar kelnes, tiesa, nuo įmonės priklauso kokia aprangos dalis turi būti tam tikros spalvos.

Rūbų dydis – renkantis apranga visada reikia reikia atkreipti dėmesį į patogumą, kuo patogesni rūbai, tuo geriau jausis darbuotojas ir darbą apliks produktyviau. Todėl reikia rinktis sau tinkamą dydį, neeksperimentuoti su mažesniais ar didesniais dydžiais. Mažesnis dydis gali spausti, varžyti, o didesnis gali kristi, smukti.

Logotipai ant darbo rūbų – tai yra svarbi įmonės įvaizdžio dalis, tad reikia žinoti ar įmonė deda logotipus ant darbo rūbų, taip pat reikia žinoti, kurioje vietoje ant rūbų logotipai yra dažniausiai naudojami, taip pat pravartu žinoti ar logotipai yra klijuojami ar siuvinėjami. Tai žinodami lengviau galėsite išsirinkti darbo rūbus iš tokios medžiagos, kuri tiktų logotipo klijavimui ar siuvinėjimui. Plačiau apie mūsų siūlomus logotipus ant rūbųTaip pat, reikia atkreipti dėmesį ir į tai, ar darbe yra naudojami tam tikri įrankiai kurie turi būti „po ranka“. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis darbo rūbus su papildomomis kišenėmis, į kurias galima įsidėti daugiau reikalingų įrankių. Dažnai rūbai turi ir papildomus žiedus, kilpas įrankiams, kad būtų dar patogiau, paprasčiau ir greičiau pasiekti norimą įrankį. 

Taigi, nepamirškite, kad darbo rūbas turi tikti darbuotojui, suteikti jam komforto ir nevaržyti judesių. Renkantis darbo rūbus yra labai svarbu iš anksto numatyti su kokiais rizikos veiksniais darbuotojas gali susidurti darbe ir tik tuomet bus galima išsirinkti patį tinkamiausią variantą darbuotojo komforto ir darbo saugos atžvilgiu. 

O jei renkantis darbo apranga taip pat reikia pasirinkti gerus darbo batus, apsispresti gali padėti mūsų parašytas straipsnis 'Kaip išsirinkti darbo avalynę?'