Kaip išsirinkti darbo avalynę?
Žmonės dažnai pasimeta tarp gausios darbo avalynės pasiūlos. Pardavėjų ir tiekėjų yra tiek daug, kad sunku išsirinkti tinkamiausią kainos ir kokybės santykį. Renkantis darbo avalynę dažniausiai atkreipiame dėmesį į kainą, tačiau retas pasidomi avalynės savybėmis, pliusais ir minusais, dažnai pasirenkama netinkama avalynė vienokioms ar kitokioms darbo sąlygoms. Dažnas žmogus susiduria su problema, kad nauji darbo batai greitai susidėvi ir suplyšta, tačiau tai nutinka tada, kuomet pasirenkama pigi ir nekokybiška avalynė, kuri ilgai netarnauja, kodėl tikriausiai akivaizdu. Renkantis darbo avalyne siūlome neskubėti, įsigilinti į darbo batų gamintoją, kokią kokybę jis siūlo ir pasirinkti sau tinkamiausią variantą. Įsigijus tikrai kokybiškus darbo batus ir išleidus šiek tiek daugiau pinigų būsite užtikrinti, kad darbo batai bus kokybiški, atliks reikiamas funkcijas ir tarnaus ne vienerius metus jei tinkamai juos prižiūrėsite.
Darbo avalynė visų pirma turi būti patogi, nespausti pėdos, kad nesukeltų diskomforto ir būtų galima komfortiškai dirbti, negalvojant, kad avalynė spaudžia, trina ar yra labai nepatogi. Taip pat avalynę reikia rinktis pagal savo darbo profesiją, kad batai atitiktų tam tikrus standartus, kurie yra reikalaujami darbo aplinkoje. Pavyzdžiui darbe yra reikalinga pirštų apsauga, kituose darbuose ji nėra reikalinga, arba vienur yra reikalingas atsparumas karščiui, kitur ne. Tad teisingai įvertinę savo darbo aplinką ir žinodami reikalavimus, galite teisingai išsirinkti darbo avalynę.
Taigi, į kokias pagrindines savybes reikia atkreipti dėmesį renkantis darbo avalynę?
• Batų viršus – tekstilinis arba natūralios odos. Reikia atkreipti dėmesį kokioje darbo aplinkoje dirbate ar darbo vieta yra sausa ar drėgna. Dirbant sausoje darbo vietoje galima rinktis batus su tekstiliniu viršumi, tačiau dirbant drėgnoje, šlapioje aplinkoje rekomenduojama rinktis odinį batų viršų, kuris yra atsparus drėgmei, taip pat yra ir tekstilė, kuri yra atspari vandeniui.
• Užsegimo tipas – klasikiniai raišteliai arba Boa užsegimo sistema. Klasikiniais raišteliais užrišami batai gali reikalauti daugiau laiko juos varstant, tad vis daugiau žmonių renkasi batus su Boa užsegimo sistema. Boa – užtikrina geresnį bato prigludimą prie pėdos, padeda greitai, tiksliai ir lengvai suvarstyti batus. Pasukus Boa rutuliuką raišteliai susiveržia ir puikiai laikosi iki tol, kol juos atveršite atgal į pradinę padėtį.
• Padas – tai vienas svarbesnių kriterijų renkantis darbo avalynę. Batų padų yra įvairiausių, pavyzdžiui: padas iš nitrilo gumos, poliuretano padas, guminis padas ir t.t. Dažnai batų paduose yra specialus intarpas, kuris yra atsparus pradūrimams, todėl renkantis batus vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai. Specialios paskirties batų padai neretai būna atsparūs karščiui net iki 300°C. Išties, pasirenkant bet kokios paskirties batus, jų padai dažniausiai bus atsparūs slydimui, tepalas ir įvairiems naftos produktams, taip pat turės gerą sukimą su danga ir bus antistatiniai.
• Pirštų apsauga – tai bene vienas svarbiausių kriterijų renkantis darbo batus. Yra trys batų pirštų apsaugos tipai, tai metalinė, plastikinė ir kompozitine apsauginė noselė. Visos šios apsauginės noselės atitinka standarto EN ISO 2034 reikalavimus. Metalinės (plieninė) noselė šaltuoju sezono metu traukia šaltį, ji yra sunkesnė už kito tipo apsaugines noseles ir užkritus sunkiam daiktui noselė gali įlinkti ir prispausti kojų pirštus. Plastikinė noselė yra pagaminta iš plastiko mišinio, ji yra lengvesnė už metalinę noselę, todėl dėvint batus su plastikine nosele mažiau pavargsta koja, tačiau užkritus sunkiam daiktu plastikinė noselė skyla, susidaro aštrios briaunos, kurios gali sužeisti kojų pirštus. Viena populiariausių yra kompozitinė pirštų noselė pagaminta iš stiklo ir plastiko mišinio. Ši noselė neturi įtakos nei šalčiui, nei karščiui. Kompozitinė noselė yra elastinga, todėl užkritus sunkiam daiktui ji šiek tiek įlinksta ir atsistato į savo pradinę padėtį.
• Avalynės tipas – kone svarbiausias sprendimas yra apsispręsti kokio tipo avalynės jums reikia. Tipu yra daug bet dažniausiai 7 kategorijas. Auliniai, pusbačiai, guminiai, sandalai, klumpės, specialios paskirties ir medicininė avalynė
• Atsparumas drėgmei – jei darbo vietoje yra daug vandens ar kitokių skysčių avalynė turėtų būti atspari drėgmei, tai ne tik apsaugos jūsų pėdas nuo galimų lygų, bet ir leis jaustis patogiai ir saugiai
• Dydis ir plotis – atrodo akivaizdu jog reiktu pasirinkti tinkama dydį renkantis naują avalyne? Bet nustebtumėt kiek daug žmonių neįvertiną savo pėdų pločio ir dydžio. Todėl renkantis naują porą batų būtinai išsimatuokite pėdos plotį ir ilgi, ir sutikrinkite su prekės dydžių lentele
Taigi, aptarus pagrindinius darbo avalynės pasirinkimo kriterijus, galima susidaryti viziją kokių darbo batų jums reikia. Nepamirškite įsivertinti savo darbo aplinkos ir kokios batų apsaugos jūs ieškote. Tik išsirinkę batus neskubėkite jų pirkti, pasidomėkite visais batų kriterijais, pliusais ir minusais, palyginkite vienus ir kitus batus, taip nuspręsite kurie darbo batai bus tinkamiausi. Atsakingai išsirinkę sau tinkamiausius darbo batus dėvėsite juos kasdien ir nejausite diskomforto. Visą darbo dieną jūsų pėdos atlieka daugiausiai darbo ir išlaiko sunkiausią svorį, tad nepagailėkite laiko ir pinigų renkantis pačius patogiausius batus, kad suteiktumėte visą įmanomą komfortą savo pėdoms.
Palikti komentara