Vienkartinės pirštinės yra kasdienybėje naudojamos priemonės, kurios padeda išvengti infekcijų plitimo, apsaugo nuo chemikalų ir kitų kenksmingų medžiagų poveikio. Taigi, šių pirštinių reikalingumas yra aktualus ne tik medicinos sektoriuje, bet ir maisto pramonėje, viešbučiuose, laboratorijose ir t.t. Vienkartinės pirštinės ypatingos tuo, kad jas galima naudoti tik kartą. Tai leidžia užtikrinti higieną ir užkirsti kelią infekcijų plitimui. Taip pat šios pirštinės yra patikimesnės ir patogesnės naudoti nei daugkartines pirštinės, kurios gali tapti nebeefektyvios po kelių naudojimų.

Kokių tipų vienkartinių pirštinių yra?

Yra kelias rūšių vienkartinės pirštinės, įskaitant nitrilines, vinilines ir latekso pirštines. Pakalbėsime apie jų skirtumus, trūkumus ir privalumus.

Nitrilinės pirštinės

Nitrilinės pirštinės yra nepaneigiamai populiariausias pasirinkimas, ypač medicinos sektoriuje. Šios pirštinės yra atsparios alyvoms, riebalams ir kitoms chemikalams, todėl yra tinkamos naudoti daugelyje skirtingų pramonės šakų. Nitrilinės pirštinės yra tvirtos ir patvarios, taip pat nealergizuojančios, todėl jos yra tinkamos naudoti žmonėms, kuriems alergiškos latekso pirštinėms. Nitrilo pirštinių nereikėtų mūvėti dirbant su elektra, be to, prieš dirbant su pavojingomis cheminėmis medžiagomis svarbu patikrinti pirštinių atsparumą cheminėms medžiagoms, nes prasiskverbimo greitis skiriasi priklausomai nuo konkrečios cheminės medžiagos ir pačios pirštinės.

Vinilinės pirštinės

Vinilinės pirštinės yra pigiausias vienkartinės pirštinių variantas, tačiau jos yra mažiau patvarios nei nitrilinės ir latekso pirštinės. Taigi jos yra tinkamos naudoti tik tam tikrais atvejais, kai nėra didelio kontakto su kenksmingomis medžiagomis, bet reikia užtikrinti higiena. Jos paprastai naudojamos maisto pramonėje. Kaip ir nitrilas, vinilas nėra biologiškai išsiskaidanti medžiaga, tad tuomet, jei norite rinktis kiek įmanoma ekologiškesnį sprendimą, geriausiai pasiteisins lateksinės pirštinės.

Latekso pirštinės

Latekso pirštinės yra labiausiai paplitęs variantas, tačiau joms būdinga alerginė reakcija. Todėl jei yra žinoma, kad darbuotojai yra alergiški lateksui, reikia pasirinkti kitokį pirštinių tipą. Latekso pirštinės yra patogios naudoti ir yra labai elastingos, todėl priglunda puikiai prie rankų. Lateksas nėra atsparus daugeliui cheminių medžiagų, o jo atsparumas pradūrimui nėra toks geras kaip nitrilo pirštinių. Lateksas yra biologiškai skaidoma medžiaga, todėl lateksinių pirštinių atliekos daro mažesnį neigiamą poveikį aplinkai.

Kiekvieno paminėto pirštinių tipo galima pirkti su pudra arba be. Pudros dėka pirštines užmauti ant drėgnų rankų paprasčiau, tačiau ji palieka žymes ir gali sausinti odą ar net sukelti alergines reakcijas.


Kur dažniausiai naudojamos vienkartinės pirštinės?

Vienkartinės pirštinės yra naudojamos įvairiose srityse, įskaitant mediciną, maisto pramonę, viešbučius, laboratorijas ir daugelį kitų pramonės šakų. Medicinoje pirštinės yra ne mažiau svarbios nei medicininė apranga, jos yra būtinos norint užtikrinti higieną ir užkirsti kelią infekcijų plitimui, o maisto pramonėje jos yra naudojamos siekiant išlaikyti maisto produktų higieną ir saugumą. Viešbučiuose ir kitose paslaugų teikimo srityse pirštinės naudojamos siekiant užtikrinti klientų ir darbuotojų higieną.

vienkartiniu pirstiniu palyginimas


Kaip pasirinkti vienkartines pirštines?

Pasirinkti tinkamas vienkartines pirštines yra svarbu, kadangi netinkamas pasirinkimas gali ne tik sumažinti darbo efektyvumą, bet ir padidinti kenksmingų medžiagų poveikį. Siekiant pasirinkti tinkamą pirštinę, reikia atsižvelgti į kelias svarbias charakteristikas:

  • Medžiaga: pasirinkti medžiagą, kuri geriausiai tinka tam tikrai paskirčiai. Pavyzdžiui, nitrilinės pirštinės yra geriausias pasirinkimas chemijos pramonėje, o latekso pirštinės yra geriausias pasirinkimas medicinoje.
  • Dydis: pirštinės turi būti tinkamo dydžio, kad jas būtų patogu dėvėti. Per mažos pirštinės gali sukelti nemalonių pojūčių dėl per didelio aptempimo, taip pat jos gali plyšti bandant užsimauti, o per didelės nesuteiks reikiamo apsaugos lygio ir bus nepatogu dirbti.
  • Storis: pirštinės storis taip pat yra svarbi savybė. Storas pirštines geriau naudoti, kai reikia apsaugoti rankas nuo smūgių ar pjovimo pavojų, o plonesnės pirštinės tinka geriau jautrioms užduotims, pvz., medicinoje, maisto pramonėje.
  • Spalva: spalva gali būti svarbi kai kurioms pramonės šakoms, pvz., mėlynos nitrilinės pirštinės dažnai naudojamos maisto pramonėje, kad būtų lengviau pastebėti, ar pirštinių gabaliukas liko maisto produktuose ir panašiai.

Pasirinkus tinkamas pirštines, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad pirštinės turi būti laikomos tinkamai, kad jos nepakenktų savo paskirčiai. Pirštinės turi būti laikomos sausoje ir vėsioje vietoje, kad būtų išvengta drėgmės, karščio ar šalčio. Be to, pirštinės turi būti laikomos atskirai nuo kitų pirštinių kad jos nebūtų sumaišytos.
Apibendrinant, vienkartinės pirštinės yra būtinas elementas daugelyje pramonės šakų ir yra naudojamos siekiant užtikrinti higieną ir saugumą. Skirtingų medžiagų pirštinės tinka skirtingoms paskirtims, todėl svarbu atsižvelgti į medžiagą, dydį, storį ir spalvą, renkantis pirštines.